Czym może skutkować nadwaga?

lekarze specjaliści > Czym może skutkować nadwaga?

lekarzespecjaliści

Najczęściej zadawane pytania

Czy nadwaga pojawia się w ciąży ?

[więcej]

Czy rzucenie palenie powoduje nadwagę ?

[więcej]

Czy tarczyca może spowodować nadwagę ?

[więcej]

Czym różni się nadwaga od otyłości?

[więcej]

Czym może skutkować nadwaga?

[więcej]

Nadwaga – jak zapobiegać nadwadze u dzieci?

[więcej]

Nadwaga

Czym może skutkować nadwaga?

Nadwaga może być przyczyną wielu groźnych chorób takich jak np.: hemoroidy, kamienie w pęcherzyku żółciowym, infekcje układu moczowego, nadciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom złego cholesterolu we krwi, miażdżyca, choroby serca i wątroby, trudności w oddychaniu, bezdech senny itp. Osoby otyłe także ze względu na nadmierną ilość kilogramów znacznie szybciej się męczą. Kobiety otyłe borykają się z zaburzeniami miesiączkowania, obfitymi krwawieniami, zespołem policystycznych jajników, ciężej znoszą okres ciąży, częściej dotykają ich infekcje układu moczowego, borykają się z zaburzeniami hormonalnymi, bezpłodnością a także ciężej znoszą wszelkie operacje i wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji. To tylko niektóre z możliwych skutków, ponieważ lista negatywów jest znacznie dłuższa dlatego warto zadbać o to aby zrzucić nadmierną ilość kilogramów.

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl