Nadwaga u dzieci

lekarze specjaliści > Nadwaga > Nadwaga u dzieci

Specjaliści Radzą

Nadwaga u dzieci

Nadwaga jest chorobą cywilizacyjną. Niestety problemy z nadwagą coraz częściej zaczynają się już w wieku dziecięcym. Nadwaga u dzieci jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ wpływa ona bardzo negatywnie na pracę wielu narządów takich jak serce, nerki, wątroba, trzustka, jelita czy układ ruchu. Poza tym nadwaga także wpływa na obniżenie samooceny dziecka czy wystąpienie stanu apatii. Rodzice z powodu braku czasu nie zwracają uwagi na to co serwują dzieciom na obiad albo po prostu dają pieniądze niech dziecko samo sobie kupi coś do jedzenia. A dziecko zazwyczaj kupuje niezdrową żywność typu fast-food oraz słodycze. Co potem skutkuje trudną do zrzucenia nadwagą. Społeczeństwo polskie zaczyna za bardzo wzorować się na amerykańskim stylu życia gdzie nadwaga jest problemem narodowym. Zatem powinniśmy od najmłodszych lat wpajać dzieciom pewne zasady i nawyki żywieniowe, które uchronią go przed nadwagą. Podstawową zasadą jest regularność pożywnych i zdrowych posiłków – czyli śniadanie, obiad, kolacja codziennie o podobnych porach. Absolutnie nie wolno przekarmiać dziecka i wmuszać mu dodatkowych porcji jedzenia. Zamiast batoników, chipsów czy innych tuczących przekąsek warto przekonać dziecko do zastąpienia ich warzywami i owocami. Poza tym warto zachęcać dziecko do aktywności fizycznej. Ważne jest także pokazanie dziecku, że sami stosujemy się do tych zasad wówczas jemu także łatwiej je zaakceptować.

Nadwaga

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl