Nadwaga czynnikiem ryzyka chorób

lekarze specjaliści > Nadwaga > Nadwaga czynnikiem ryzyka chorób

Specjaliści Radzą

Nadwaga czynnikiem ryzyka chorób

Nadwaga to stan, który może powodować wiele negatywnych skutków dla zdrowia. Długotrwała nadwaga przyczynia się do rozwoju chorób serca, cukrzycy, nadciśnienie, hemoroidów, kamieni w pęcherzyku żółciowym, stłuszczania wątroby, żylaków kończyn, itp. U kobiet borykających się ze znaczną nadwagą ryzyko wystąpienia zaburzenia miesiączkowania, przedłużonych krwawień miesięcznych, problemów z donoszeniem ciąży, infekcji dróg moczowych, problemów hormonalnych czy zespołu policystycznych jajników jest znacznie większe aniżeli u kobiet szczupłych. Osoby ze znaczną nadwagą mają także znacznie mniejsza pojemność płuc i znacznie szybciej się męczą, wynika to z otłuszczenia klatki piersiowej, która zmusza organizm do cięższej pracy podczas wdechu. Powoduje to z kolei słabsze dotlenienie organizmu. Poza tym osoby ze znaczną nadwagą zwykle głośno chrapią, cierpią na bezsenność a także mogą mieć objawy bezdechu sennego. Innym negatywnym skutkiem dla zdrowia jest podwyższony cholesterol oraz wysoki poziom trójglicerydów. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu jest znacznie wyższe u osób z nadwagą aniżeli u innych. Zatem jak widać, zbytnia nadwaga zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci dlatego tez bardzo ważne jest aby utrzymywać prawidłową masę ciała, poprzez prawidłowe odżywianie się i prowadzenie aktywnego trybu życia.

Nadwaga

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl